Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibəti ilə maliyyə-bank sektorunun ilk ağacəkmə tədbiri keçirilmişdir
15 mart 2023-cü il, Bakı: Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı, Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası, Azərbaycan Fond Bazarı İştirakçıları Assosiasiyası və Azərbaycan Fintex Assosiasiyası arasında imzalanan Anlaşma Memorandumunun icrası çərçivəsində ilk ağacəkmə tədbiri təşkil olunmuşdur.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Mərkəzi Bank, həmçinin maliyyə sektoru assosiasiyalarının əməkdaşlarından ibarət heyətin iştirakı ilə ilk ağacəkmə tədbiri Müşfiqabad qəsəbəsində yerləşən ərazidə həyata keçirilmişdir.
Aksiya zamanı 3 hektar ərazidə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun 300-ə yaxın Eldar şamı və zeytun ağacı əkilmişdir.
Qeyd edək ki, Memorandum çərçivəsində bu ildən başlayaraq 10 il ərzində hər il 100 000 ağac olmaqla, ümumilikdə 1 000 000 ağac əkiləcəkdir.

15 March 2023, Baku: As part of implementation of the Memorandum of Understanding signed by the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, the Azerbaijan Banks Association, the Azerbaijan Insurers Association, the Azerbaijan Microfinance Association, the Azerbaijan Stock Market Participants Association and Azerbaijan Fintech Association in honor of the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev, the first tree planting event was held.
The first tree planting event was held in Mushfigabad settlement with the participation of the staff of the Ministry of Ecology and Natural Resources, the Central Bank, as well as financial sector associations.
During the event, about 300 Eldar pines and olive trees suitable for the soil and climate conditions of the Absheron Peninsula were planted on an area of 3 hectares.
To note, from this year a total of 1,000,000 trees (100,000 trees per year) will be planted for a period of 10 years.