16 aprel 2026-cı il, Bakı: Mərkəzi Bankın əməkdaşları tərəfindən ADA Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti (BDU), Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU), Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) tələbələr üçün məlumatlandırma sessiyaları təşkil olunub.
Tədbirlər çərçivəsində Mərkəzi Bankın İnsan resursları departamentinin əməkdaşları tərəfindən bankın missiyası, strateji prioritetləri və insan kapitalının inkişafı istiqamətində həyata keçirilən fəaliyyətləri barədə təqdimatlar keçirilib.
Təqdimatlar zamanı Mərkəzi Bankın “Maliyyəçisən” təcrübə proqramı, proqrama qəbul mərhələləri, iştirakçılar üçün potensial karyera imkanları və inkişaf perspektivləri barədə ətraflı məlumat verilib.
Görüşlər zamanı gənclərin peşəkar karyera quruculuğunda ilkin mərhələlər, müasir əmək bazarında tələb olunan əsas bacarıqlar, maliyyə sektorunda uğurlu karyera qurmaq üçün zəruri kompetensiyalar, eləcə də şəxsi inkişafın əsas istiqamətləri ilə bağlı əhatəli və aydın tövsiyələr çatdırılıb.
Sessiyalar tələbələrlə qarşılıqlı fikir mübadiləsi və onları maraqlandıran sualların cavablandırılması ilə davam edib.
Qeyd edək ki, Mərkəzi Bank “Maliyyəçisən” təcrübə proqramı gənc istedadlara bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmək üçün geniş imkanlar yaradır. Proqrama qoşulan iştirakçılar Bankın müvafiq struktur bölmələrində 2 aylıq təcrübə müddəti ərzində peşəkar fəaliyyət üçün vacib olan səriştələri təkmilləşdirə, bununla da yay aylarını daha səmərəli və faydalı keçirə biləcəklər.

16 April 2026, Baku: The Central Bank organized information sessions for students at ADA University, Baku State University (BSU), Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU), Azerbaijan State University of Economics (UNEC), and Baku Engineering University (BEU) about the "You are a Financier" internship program.
During the events, Central Bank Human Resources Department employees gave presentations on the bank's mission, strategic priorities, and human capital development activities.
The presentations provided detailed information on the Central Bank's "You are a Financier" internship program, including the stages of admission, potential career opportunities, and development prospects for participants.
The Central Bank representatives provided comprehensive and clear recommendations on initial stages of building a professional career, basic skills required in the modern labor market, necessary competencies for a successful career in the financial sector, and main directions of personal development.
The sessions concluded with an exchange of ideas and answers to students' questions.
The Central Bank's "You are a Financier" internship program provides ample opportunities for young talent to develop their knowledge and skills. Participants will improve the necessary professional skills during a two-month internship in relevant Bank units, making their summer months more efficiently and usefully.