Azərbaycan Respublikasında iqtisadi siyasətin və iqtisadi islahatların yeni idarəetmə çərçivəsinin yaradılması və “Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Sabitliyi Şurasının yaradılması haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 15 iyul tarixli 995 nömrəli Fərmanının ləğv edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı
"Daşınar əmlakın rəsmi reyestrləri, onların tərtib edilməsi və aparılması Qaydaları"nın təsdiq edilməsi barədə
“Daşınar əmlakın yüklülüyünün dövlət reyestrinin aparılması Qaydaları”nın və “Daşınar əmlakın yüklülüyünün dövlət reyestrindən istifadə haqqının məbləği”nin təsdiq edilməsi haqqında
“Daşınar əmlakın yüklülüyü haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2017-ci il 2 may tarixli 667-VQ nömrəli Qanununun tətbiqi barədə
Alkoqollu içkilər, etil (yeyinti) spirti və tütün məmulatı istehsalının, saxlanmasının, idxalının və satışının tənzimlənməsi haqqında
“Azərbaycan Respublikasında maliyyə inklüzivliyinin genişləndirilməsinə dair 2027–2030-cu illər üçün Dövlət Proqramı”nın təsdiq edilməsi haqqında

On annulment of Decree No. 995 of the President of the Republic of Azerbaijan dated 15 July 2016 on establishment of a new management framework for the economic policy and economic reforms in the Republic of Azerbaijan and ‘on establishment of the Financial Stability Board of the Republic of Azerbaijan’
On approval of the ‘Regulations on maintaining a state registry for encumbrance of movable property’ and the ‘Amount of the fee for use of the state registry for encumbrance of movable property’
On application of Law 667-VQ of the Republic of Azerbaijan ‘on Encumbrance of Movable Property’ dated 2 May 2017
On regulation of production, storage, import and sale of alcoholic beverages, ethyl (food) alcohol and tobacco products
On approval of the “State Program on the Expansion of Financial Inclusion in the Republic of Azerbaijan for 2027–2030”