Əhaliyə xidmət üzrə nağd pul ofisinin təşkil edilməsi ilə bağlı məlumat
12 aprel 2021, Bakı: Mərkəzi Bank tərəfindən “Tədavüldə təmiz pul siyasəti”nin realizasiyası və pul nişanlarının saxtalaşdırılmasına qarşı mübarizənin gücləndirilməsi istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.
Bu çərçivədə əhalidə olan yararsız pul nişanlarının qəbul edilməsi, ekspertizası və dəyişdirilməsi, eləcə də nağd pulla bağlı sorğuların və müraciətlərin cavablandırılması məqsədilə Mərkəzi Bankda və onun ərazi idarələrində (Naxçıvan MR İdarəsi, Gəncə, Biləsuvar və Quba Regional Mərkəzləri, Yevlax Ehtiyat Mərkəzi) əhaliyə xidmət ofisləri təşkil edilmişdir.
Azərbaycan Mərkəzi Bankı bildirir ki, bankın Bakı şəhəri, Bülbül prospekti 27 ünvanında yerləşən inzibati binasında əhaliyə xidmət üzrə yeni “Nağd pul ofisi” yaradılmışdır.
Vətəndaşlar 13 aprel 2021-ci il tarixindən etibarən həftənin 2-ci və 4-cü günləri saat 10:00-dan 13:00-dək qeyd edilən ünvanda yerləşən əhaliyə xidmət üzrə “Nağd pul ofisi”nə yaxınlaşaraq milli pul nişanlarını ekspertizaya təqdim edə və zədələnmiş pulları dəyişdirə bilər.

12 April 2021, Baku: The Central Bank continues measures to realize the ‘Clean money in circulation’ policy and strengthen anti-counterfeiting.
Within this frame, to accept, examine and exchange unfit money from the population, as well as respond to cash related inquiries and appeals cash offices for public services have been organized at the Central Bank and its regional offices (Nakhchivan AR Office, Ganja, Bilasuvar and Guba Regional Offices, Yevlakh Reserve Center).
The Central Bank of Azerbaijan is announcing that a new ‘Cash office’ for public services have been established in its administrative building located at Bulbul Ave.27, Baku city.
From 13 April 2021 on the 2nd and 4th days of the week from 10:00 to 13:00, citizens can approach the ‘Cash Office’ for public services at the above address and present national currency for examination and replace mutilated money.