25 may 2022-ci il, Bakı: Mərkəzi Bank tərəfindən davamlı olaraq tədavülə yubiley və xatirə pul nişanları buraxılır.
Vətəndaşlar yubiley və xatirə pul nişanlarını kommersiya banklarından, Mərkəzi Bankın Bakı şəhəri və regionlarda fəaliyyət göstərən “Nağd pul ofisləri”ndən əldə edə bilər.
Eyni zamanda Mərkəzi Bank əhalinin bu pul nişanlarına əlçatanlığının artırılması və məmnunluğunun təmin edilməsi məqsədilə ötən ildən etibarən Elektron Satış Sistemini istifadəyə vermişdir. Bu Sistem vasitəsi ilə yubiley və xatirə pul nişanları real vaxt rejimində nağdsız qaydada (ödəniş kartları vasitəsilə) satın alına bilər.

25 May 2022, Baku: The Central Bank regularly issues anniversary and commemorative currencies to circulation.
Citizens can get anniversary and commemorative currencies from commercial banks, the Central Bank's ‘Cash Offices’ operating in Baku and the regions.
At the same time, the Central Bank has launched the Electronic Sales System since last year to increase the population's access to these currencies and ensure their satisfaction. Anniversary and commemorative currencies can be purchased in real time in cashless form (via payment cards) through this System.