1. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq aşağıdakı satınalma predmetləri üzrə açıq tender üsulu ilə elektron satınalma keçirir:
Satınalma predmeti 1: Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı üçün Open Scape Business X8 ATS qurğusunun təchizatı və quraşdırılması işləri, habelə İP və analoq telefon aparatlarının və İP istifadəçi lisenziyalarının satın alınması;
Satınalma predmeti 2: Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankında İnformasiya təhlükəsizliyinin qiymətləndirilməsi üzrə müdaxilə sınağının keçirilməsi xidmətinin satın alınması.
2. Tender proseduru 03 may 2023-cü il tarixində saat 15:00-da Dövlət satınalmalarının vahid internet portalında (https://etender.gov.az) (bundan sonra – Portal) keçiriləcək.
4. Maraqlı şəxslər tenderdə iştirak etmək üçün Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2021-ci il 20 dekabr tarixli 396 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Açıq tender və ya kotirovka sorğusu üsulunu tətbiq etməklə elektron satınalma vasitəsilə keçirilən satınalmalarda iştirak haqqının məbləği, ödənilməsi və ondan istifadə Qaydası”na müvafiq olaraq müəyyən edilmiş aşağıdakı məbləğlərdə iştirak haqqlarını Portal vasitəsilə ödəməklə tenderin Əsas şərtlər toplusunu əldə edə bilərlər:
Satınalma predmeti 1 üzrə: 150 (bir yüz əlli) manat,
Satınalma predmeti 2 üzrə: 250 (iki yüz əlli) manat.
- İddiaçının tam adı, nizamnaməsi, dövlət qeydiyyatı haqqında şəhadətnamə və ya hüquqi şəxslərin dövlət reyestrindən çıxarış, bank rekvizitləri;
- Tender təklifini və satınalma müqaviləsini imzalamaq səlahiyyətinə malik olan şəxsin səlahiyyətlərini təsdiq edən sənəd;
- İddiaçının sahibkarlıq subyektlərinin hansı bölgü kateqoriyasına aid olmasına dair müvafiq dövlət orqanından arayış;
- Azərbaycan dilində tender təklifi (tender təklifi 03 may 2023-ci il tarixindən azı 30 (otuz) bank günü müddətində qüvvədə olmalıdır);
- Tender təklifinin qiymətinin 1 (bir) faizi məbləğində bank təminatı (tenderin əsas şərtlər toplusuna əlavə edilən bank qarantiyası formasında);
- İddiaçının son 1 (bir) ildəki maliyyə vəziyyəti barədə bank arayışı;
- Satınalma prosedurunun başlanmasından əvvəlki 5 (beş) il ərzində iddiaçının özünün, habelə işlərini idarə edənlərin, qulluqçularının peşəkar fəaliyyətləri, yaxud satınalma müqaviləsinin bağlanması üçün ixtisas göstəricilərini yanlış göstərmələri ilə əlaqədar cinayətə görə məhkum olunmaması, yaxud onların müvafiq peşə fəaliyyətləri ilə məşğul olmasının məhkəmə qaydasında qadağan edilməməsi barədə müvafiq dövlət orqanından arayış;
- İddiaçının müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyətinin dayandırılmaması barədə müvafiq dövlət orqanından arayış;
- İddiaçının müvafiq sahə üzrə son 2 (iki) illik iş təcrübəsini əks etdirən məlumatlar (korporativ müştərilərin adı, ünvanı, əlaqə telefonu) (hər iki satınalma predmetləri üzrə),
- İddiaçının bank və maliyyə sektorunda İnformasiya təhlükəsizliyinin qiymətləndirilməsi üzrə müdaxilə sınağının keçirilməsinə dair görülmüş layihələr haqqında məlumat (satınalma predmeti 2 üzrə),
- İddiaçının Müdaxilə sınağı üzrə ən azı 2 (iki) sertifikatlaşdırılmış mütəxəssisin olmasını təsdiq edən sənədlərin surəti (satınalma predmeti 2 üzrə).
6. İddiaçılar hər bir tender üzrə tender təklifini və tender təklifinin bank qarantiyasını ən geci 02 may 2023-cü il saat 18:00-a qədər, digər tələb olunan sənədləri isə ən geci 20 aprel 2023-cü il saat 15:00-a qədər Portal vasitəsilə təqdim edə bilərlər.
7. Satınalmaya başlanma vaxtı:
Hər iki satınalma predmetləri üzrə: satınalma müqaviləsi imzalandığı tarixndən.
8. Malların təqdim edilməsi və xidmətlərin göstərilməsi (işlərin görülməsi) müddəti:
Satınalma predmeti 1 üzrə: 90 (doxsan) təqvim günü;
Satınalma predmeti 2 üzrə: 50 (əlli) iş günü.
Hər iki satınalma predmetləri üzrə: qiymət amili.
10. İddiaçılar tərəfindən tenderlə bağlı bütün sorğular və onlara dair izahatlar yalnız Portal vasitəsilə verilir.

Lot 1: Purchase of supply and installation works of Open Scape Business X8 PBX device for the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, as well as purchase of IP and analog telephone devices and IP user licenses;
Lot 2: Purchase of penetration test (pen test) service for information security assessment at the Central Bank of the Republic of Azerbaijan.
2. The bid will be held at 15.00, on 3 May 2023 over the single e-portal for public procurement (https://etender.gov.az/) (hereinafter – Portal).
3. Only business entities admitted to participation in e-procurement in accordance with the Law of the Republic of Azerbaijan “On Public Procurement” may participate in the tender.
4. Interested persons may get the bidding documents by paying the following participation fees through the Portal in accordance with the ‘Regulation on the amount, payment and use of participation fee in e-procurement by the method of open tender or quotation request’ approved by Resolution No. 396 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 20 December 2021.
Lot 1: 150 (one hundred fifty) manat;
Lot 2: 250 (two hundred fifty) manat;
5. Bidders should submit the following documents via the Portal to be eligible:
- document confirming authorities of a person empowered to sign the bid and procurement agreement;
- reference from the state authority on the bidder’s category of division of business entities;
- the bid in Azerbaijani (to be valid at least for 30 (thirty) banking days from 3 May 2023);
- bank guarantee in the amount of 1 (one) percent of the bid (in the bank guarantee form attached to bidding documents);
- reference from the relevant state authority that the bidders, their managers and employees have not been convicted of a criminal offense or have not been barred from engaging in relevant professional activities during the 5 years prior to the start of the procurement procedure due to misrepresentation of their professional activities or qualification data for entering the procurement agreement;
- reference from the relevant state authority that the bidder has not been declared bankrupt, his property has not been seized, there is no collateral for payment, and his commercial activity has not been suspended by a court decision;
- information reflecting the bidder’s experience in the last 2 (two) years in the relevant area (name, address, contact phone number of corporate clients) (for both lots);
- information about the bidder’s projects carried out on the implementation of the pen test on the assessment of information security in the banking and financial sector (on lot 2);
- copy of the documents confirming the presence of at least 2 (two) certified specialists of the bidder for conducting pen test (on lot 2).
6. Bidders may submit bids and bank guarantee by 18.00, 2 May 2023 at the latest and other required documents by 15.00, 20 April 2023 at the latest, via the Portal.