16 iyun 2023-cü il, Bakı: Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə Mərkəzi Bankın bir qrup əməkdaşı Böyük Qafqaz sıra dağlarının Qızılqaya massivində yerləşən “Heydər Əliyev Zirvəsi”nə yürüş ediblər.
Yürüş iştirakçıları Azərbaycanın ən yüksək yaşayış məntəqəsi olan Xınalıq kəndindən start götürərək, dəniz səviyyəsindən 3751 metr yüksəklikdə yerləşən zirvəni fəth ediblər.
Onlar qeyri-sabit hava şəraitində çətin relyefə malik dağlıq ərazidən keçməklə “Heydər Əliyev Zirvəsi”ndə Ulu Öndərin xatirəsini ehtiramla yad edərək Ümummilli Liderin barelyefinin qarşısında Azərbaycan Respublikasının Dövlət bayrağını dalğalandırıblar.

16 June 2023, Baku: A group of employees of the Central Bank climbed the Mount Heydar Aliyev located in the Kyzylgaya massif of the Greater Caucasus Mountains on the occasion of the 100th anniversary of Heydar Aliyev, the National Leader.
The participants of the march started from the village of Khinalig, the highest residential area of Azerbaijan, and climbed the peak, 3751 meters above the sea level.
They crossed the complex relief mountain terrain under unstable weather conditions, paid respect to the memory of the Great Leader at the Mount Heydar Aliyev and hoisted the National Flag of the Republic of Azerbaijan in front of the bas-relief of the National Leader.