1. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq Dezinfeksiya xidmətinin satın alınması üzrə kotirovka sorğusu keçirir.
2. Təkliflərin açılma proseduru 25 iyun 2024-cü il tarixində saat 17:00-da dövlət satınalmalarının vahid internet portalında (https://etender.gov.az/) (bundan sonra – Portal) keçiriləcək.
3. “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq kotirovka sorğusu mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyekti olan təchizatçılar arasında keçirilir və yalnız onların təklifləri qiymətləndiriləcək.
4. Maraqlı təchizatçılar satınalmada iştirak etmək üçün qanunvericiliyə uyğun olaraq müəyyən edilmiş 44,57 (qırx dörd manat 57 qəpik) manat məbləğində iştirak haqqını Portal vasitəsilə ödəməklə kotirovka sorğusunun şərtlər toplusunu əldə edə bilərlər.
İştirak haqqı satınalmanın ləğv edildiyi və həmin satınalma predmetləri üzrə təkrar satınalma keçirilmədiyi təqdirdə təchizatçıların müraciətinə əsasən geri qaytarılır.
5. Kotirovka sorğusunda iştirak etmək üçün təchizatçılar təkliflərini tələb olunan sənədləri əlavə edərək 25 iyun 2024-cü il saat 17:00-a qədər Portal vasitəsilə təqdim etməlidirlər.
6. Satınalmaya başlanma vaxtı: satınalma müqaviləsi imzalandığı gündən.
7. Xidmətin göstərilməsi müddəti: Mərkəzi Bankın sifarişləri əsasında satınalma müqavilə imzalandığı tarixdən 1 (bir) il müddətində.
8. Qiymətləndirmə meyarı: qiymət amili.
9. Təchizatçılar tərəfindən satınalma ilə bağlı bütün sorğular və onlara dair izahatlar yalnız Portal vasitəsilə verilir.
Satınalma prosedurunun hər bir iştirakçısı onun təklifinin açılmasını və qiymətləndirilməsini Portal vasitəsilə müşahidə edə bilər.

1. In accordance with the Law of the Republic of Azerbaijan "On Public Procurement", the Central Bank of the Republic of Azerbaijan conducts a request for quotation (RFQ) for the purchase of disinfection service.
2. The quotations will be opened at 17.00, on 25 June 2024 over the single e-portal for public procurement (https://etender.gov.az/) (hereinafter – Portal).
3. In accordance with the Law of the Republic of Azerbaijan “On Public Procurement”, micro, small and medium businesses may participate in the quotation request and only their quotations will be evaluated.
4. Interested contractors may obtain the RFQ terms and conditions for participation in the RFQ by paying the participation fee worth 44.57 (forty-four manat fifty-seven gapik) manat through the Portal in accordance with law.
If the purchase is cancelled and the purchased items are not repurchased, the participation fee will be refunded upon the contractor's request.
5. In order to be eligible for participation, contractors should submit their quotations via the Portal by 17:00, 25 June 2024 along with the required documents.
6. Commencement of the procurement: from the date of signing the procurement agreement.
7. Delivery of the service: on the basis of the Central Bank’s orders within 1 (one) year from the date of signing the agreement.