16 yanvar 2025-ci il, Bakı: İnnovativ məhsulların Mərkəzi Bankın nəzarəti altında məhdud şəkildə sınaqdan keçirilməsini təmin edən xüsusi tənzimləmə rejiminin ikinci dövründə iştirakla bağlı müraciətlərin qəbulu müddəti uzadılıb. Belə ki, müraciətlərin qəbulu mərhələsi 2025-ci ilin fevral ayının 15-dək davam edəcək.
Xatırladaq ki, xüsusi tənzimləmə rejiminin meyarlarına uyğun gələn innovativ maliyyə məhsulları Mərkəzi Bank ilə bağlanılacaq müqavilə əsasında sınaqda iştirak etmək hüququ qazanacaq.
Xüsusi tənzimləmə rejimində iştirak etmək üçün Mərkəzi Banka “Xüsusi tənzimləmə rejiminin tətbiqi Qaydası”nın 4.2-ci bəndində qeyd olunan sənədləri və məlumatları xüsusi internet səhifəsi (sandbox.cbar.az) vasitəsilə və ya yazılı şəkildə təqdim etmək mümkündür.
Xüsusi tənzimləmə rejimi ilə bağlı suallar yarandığı təqdirdə sandbox@cbar.az ünvanına müraciət etməyiniz xahiş olunur.

January 16, 2025, Baku: The deadline for submission of applications to participate in the second phase of the Regulatory Sandbox, which provides testing of innovative products on a limited scale under the supervision of the Central Bank, has been extended. Thus, the period for accepting applications will continue to run until February 15, 2025.
The innovative financial products meeting the criteria of the Regulatory Sandbox will be tested based on the contract to be concluded with the Central Bank.
The documents and information required for participation in the testing pursuant to paragraph 4.2 of the "Regulation on the application of the Regulatory Sandbox" may be submitted to the Central Bank via a dedicated website (sandbox.cbar.az) or in writing.