24 aprel 2025-cü il, Bakı: Mərkəzi Bank sədrinin birinci müavini Əliyar Məmmədyarovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ABŞ-də işgüzar səfərdədir.
Səfər zamanı nümayəndə heyəti Vaşinqton şəhərində keçiriləcək Dünya Bankı və Beynəlxalq Valyuta Fondunun Yaz Toplantıları çərçivəsində müxtəlif tədbirlərdə və Mərkəzi Bank ilə əməkdaşlıq edən bir sıra maliyyə-investisiya institutlarının rəhbərliyi ilə ikitərəfli görüşlərdə iştirak edəcək.
Həmçinin səfər çərçivəsində nümayəndə heyətinin ABŞ - Azərbaycan Ticarət Palatası tərəfindən təşkil ediləcək "Azərbaycan, Gürcüstan, Türkiyə və ABŞ arasında maliyyə tərəfdaşlığının gücləndirilməsi" mövzusunda regional maliyyə konfransında iştirakı da nəzərdə tutulur.

24 April 2025, Baku: A business delegation led by Aliyar Mammadyarov, First Deputy Governor of the Central Bank, is on a business trip to the USA.
During the visit, the delegation will participate in various events within the framework of the 2025 Spring Meetings of the World Bank Group and the International Monetary Fund in Washington, D.C., and hold bilateral meetings with the heads of a number of financial and investment institutions in cooperation with the Central Bank.
As part of the visit, the delegation is expected to take part in a regional financial conference on Strengthening Financial Cooperation among Azerbaijan, Georgia, Turkey and the United States organized by the US-Azerbaijan Chamber of Commerce.