27 may 2025-ci il, Bakı: Mərkəzi Bank ali təhsil müəssisələrində maliyyə məlumatlılığının artırılmasını hədəfləyən təşəbbüsləri davam etdirir. Belə ki, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri üçün “Maliyyə texnologiyaları və rəqəmsal transformasiya” mövzusunda keçirilmiş dördgünlük təlim proqramı bu istiqamətdə növbəti mühüm tədbir olub.
30-dan çox tələbənin qatıldığı təlim proqramında “Rəqəmlərlə iqtisadiyyatın idarə edilməsi”, “Rəqəmsal maliyyə məhsulları”, “Maliyyə sektorunda kibertəhlükəsizlik” və “Ödəniş sistemləri və innovasiyalar” kimi dövrümüzün aktual məsələləri yer alıb.
Mərkəzi Bankın nümayəndələri tərəfindən keçirilən bu təlimlərdə iştirakçılara maliyyə texnologiyalarının gələcəyi və qlobal maliyyə trendləri ilə daha yaxından tanış olmaq imkanı yaradılıb. Mərkəzi Bank əməkdaşları təlimlər zamanı həm nəzəri bilikləri, həm də praktiki tövsiyələri bölüşüb.
Yekunda proqramı müvəffəqiyyətlə bitirən iştirakçılara Mərkəzi Bank tərəfindən sertifikatlar təqdim olunub.

29 May 2025, Baku: The Central Bank continues its initiatives aimed at increasing financial awareness in higher education institutions. The four-day training program on “Financial Technologies and Digital Transformation” for students of the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was another important event in this direction.
Attended by more than 30 students, the program covered topical issues of our time, such as “Managing the Economy with Numbers”, “Digital Financial Products”, “Cybersecurity in the Financial Sector” and “Payment Systems and Innovations”.
The training sessions, conducted by representatives of the Central Bank, provided participants with an opportunity to learn more about the future of financial technologies and global financial trends. During the training, Central Bank employees shared theoretical knowledge and practical recommendations.
Participants who successfully completed the program were presented with certificates by the Central Bank at the end.