24 iyun 2025, Bakı: Mərkəzi Bankda cinayət yolu ilə əldə olunmuş əmlakın leqallaşdırılması və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə (ƏL/TMM) üzrə qanunvericiliyin tətbiqinə dair kredit ittifaqlarının nümayəndələri üçün təlim keçirilib.
2025-ci il üzrə müvafiq təlim planına uyğun olaraq ƏL/TMM üzrə öhdəliklər, daxili nəzarət proqramının təşkili, müştəri uyğunluğu tədbirlərinin həyata keçirilməsi və şübhəli əməliyyatların monitorinqi kimi mühüm məsələlər əhatə olunub.
Təqdimat əsasında geniş müzakirələr aparılıb və iştirakçıların mövzularla bağlı sualları ətraflı şəkildə cavablandırılıb.

24 June 2025, Baku: The Central Bank held a training session for credit union representatives on implementing legislation to combat the legalization of criminally obtained property and the financing of terrorism (AML/CFT).
In accordance with the 2025 training plan, important issues such as AML/CFT obligations, organization of an internal control program, implementation of customer due diligence, and monitoring of suspicious transactions were covered.
Participants engaged in extensive discussions based on the presentation, and their questions on the topics were answered in detail.