9 iyul 2025-ci il, Bakı: İsveçrə Milli Bankının (İMB) sədri Martin Şleqelin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Azərbaycana ilk işgüzar səfəri başlayıb.
Səfər çərçivəsində İMB nümayəndə heyətinin Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımov ilə görüşü təşkil olunub.
Görüş zamanı qlobal iqtisadiyyat və maliyyə bazarlarında gedən proseslər, ortamüddətli dövr üçün pul siyasəti və maliyyə sabitliyi üzrə prioritetlər, eləcə də maliyyə sektorunun inkişafına dair rəqəmsal təşəbbüslər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər Azərbaycan ilə İsveçrə arasında iqtisadi əlaqələrin cari vəziyyətindən məmnunluq ifadə ediblər.
Görüş qarşılıqlı maraq doğuran məsələlərin, o cümlədən iki qurum arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanlarının müzakirəsi ilə davam edib.

9 July 2025, Baku: A delegation led by Martin Schlegel, Chairman of the Swiss National Bank (SNB), has begun its first working visit to Azerbaijan.
As part of the visit, the SNB delegation met with Governor of the Central Bank Taleh Kazimov.
During the meeting, parties engaged in a wide-ranging discussion on the developments in the global economy and financial markets, priorities for monetary policy and financial stability in the medium term, as well as digital initiatives aimed at the development of the financial sector.
The parties expressed satisfaction with the current state of economic relations between Azerbaijan and Switzerland.
The meeting continued with a discussion of issues of mutual interest, including ways to expand cooperation between the two institutions.