3 sentyabr 2025-ci il, Bakı: Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı (AMB) rəqəmsal maliyyə ekosisteminin inkişafına, məlumatlılığın artırılmasına və tərəfdaşlarla effektiv kommunikasiyanın gücləndirilməsinə xüsusi önəm verir. AMB tərəfindən bu çərçivədə növbəti təşəbbüs yeni informasiya platforması olan veb-saytın və sosial media səhifələrinin istifadəyə verilməsidir.
Maliyyə texnologiyaları və innovasiyalara həsr olunmuş yeni veb-sayt fintech.cbar.az ölkədə rəqəmsal maliyyə ekosistemində baş verən ən son yenilikləri, sektorun tənzimləyicisi kimi AMB-nin bu sahədə həyata keçirdiyi fəaliyyətləri, planlaşdırılan tədbirləri və rəqəmsal həllərə dair məlumatları bir ünvanda toplayaraq istifadəçilərə təqdim edir.
İstifadədə rahat interfeysə malik olan veb-saytda xüsusi tənzimləmə rejimi, Açıq bankçılıq konsepsiyası, virtual aktivlər və paylanılmış “KYC” sahələri üzrə mühüm məlumatlar və ən son yeniliklər diqqətə çatdırılır.
Linkedin və instaqram sosial şəbəkələrində yaradılmış yeni "FINTECH by Central Bank of the Republic of Azerbaijan" və “Fintech_by_cbar” səhifələri isə maliyyə texnologiyaları sahəsi üzrə ölkədə və onun hüdudlarından kənarda baş verən yenilikləri və mühüm xəbərləri sosial media izləyicilərinin diqqətinə çatdıracaq. Maraqlı məzmunlar və interaktiv formatda paylaşımlar bu sahə üzrə məlumatlılığın artırılmasına töhfə verəcək.
Yeni rəqəmsal platformaların AMB ilə ekosistem iştirakçıları arasında innovasiyayönümlü əməkdaşlığı təşviq edəcəyi və sektorun dayanıqlı inkişafına töhfə verəcəyi gözlənilir.

3 September 2025, Baku: The Central Bank of the Republic of Azerbaijan (CBA) continues to strengthen its role in advancing the country’s digital financial ecosystem by enhancing awareness, communication, and cooperation with partners. As part of this effort, the CBA has launched two new platforms: a dedicated website and a social media presence.
The newly launched website, fintech.cbar.az, serves as a central hub for the latest developments in financial technologies and innovations and provides users with up-to-date information on the digital finance ecosystem, CBA’s initiatives as the sector’s regulator, upcoming events, and new digital solutions.
Key focus areas include the Regulatory Sandbox, the Open Banking concept, virtual assets, and distributed KYC solutions.
The new ‘FINTECH by Central Bank of the Republic of Azerbaijan’ and ‘Fintech by cbar’ pages created on LinkedIn and Instagram will keep followers informed with the latest fintech news and developments both locally and globally. Interesting contents and interactive posts will help raise public awareness in the field.
By introducing these new digital platforms, the CBA seeks to foster innovation-driven cooperation with ecosystem participants and contribute to the sector’s sustainable growth.