09 oktyabr 2025-ci il, Bakı: “Azərikard” MMC-yə (Təşkilat) “ödəniş sisteminin operatoru” fəaliyyətinin göstərilməsi üçün Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən 12 sentyabr 2024-cü il tarixində ÖSO-001 nömrəli, “ödəniş əməliyyatının ekvarinqi” və “elektron pulun emissiyası və elektron pul ilə ödəniş əməliyyatlarının icrası” fəaliyyətinin göstərilməsi üçün isə Mərkəzi Bank tərəfindən 12 sentyabr 2024-cü il tarixində EPT-011 nömrəli lisenziyalar verilib. Təşkilatın müraciətinə əsasən Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının İdarə Heyətinin 08 oktyabr 2025-ci il tarixli Qərarı ilə onun lisenziyasında “elektron pulun emissiyası və elektron pul ilə ödəniş əməliyyatlarının icrası” üzrə ödəniş xidməti ləğv edilib.
Bununla da Təşkilat fəaliyyətini elektron pul təşkilatı kimi deyil, ödəniş təşkilatı və ödəniş sisteminin operatoru olaraq davam etdirəcəkdir.

9 October 2025, Baku: On 12 September 2024, the Central Bank of the Republic of Azerbaijan (Central Bank) granted Azericard LLC (Organization) licenses for payment system operator activity (License No. ÖSO-001), and for acquiring payment transactions, issuing e-money and executing payment operations with e-money (License No. EPT-011). Based on the Organization's application, the Management Board of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan cancelled the payment service for issuing e-money and executing payment transactions with e-money in its license on 8 October 2025.
Therefore, the Organization will continue its activities not as an electronic money organization, but as a payment organization and payment system operator.