1. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq Server, kompüter və rabitə avadanlıqlarının ehtiyat hissələrinin satın alınmasına dair açıq tender keçirir.
2. Təkliflərin açılma prosedura 19 yanvar 2026-cı il tarixində saat 17:00-da dövlət satınalmalarının vahid internet portalında (https://etender.gov.az/) (bundan sonra – Portal) keçiriləcək.
3. Maraqlı təchizatçılar satınalmada iştirak etmək üçün qanunvericiliyə uyğun olaraq müəyyən edilmiş 108,89 (yüz səkkiz manat, 89 qəpik) manat məbləğində iştirak haqqını Portal vasitəsilə ödəməklə açıq tenderin şərtlər toplusunu əldə edə
bilərlər.
İştirak haqqı satınalmanın ləğv edildiyi və həmin satınalma predmetləri üzrə təkrar satınalma keçirilmədiyi təqdirdə təchizatçıların müraciətinə əsasən geri qaytarılır.
4. Açıq tenderdə iştirak etmək üçün təchizatçılar təkliflərini tələb olunan sənədləri əlavə edərək 19 yanvar 2026-cı il saat 17:00-a qədər Portal vasitəsilə təqdim etməlidirlər.
5. Satınalmaya başlanma vaxtı: satınalma müqaviləsi imzalandığı gündən.
6. Malların təslim müddəti: 45 (qırx beş) iş günü müddətində.
7. Qiymətləndirmə meyarı: qiymət amili.
8. Təchizatçılar tərəfindən satınalma ilə bağlı bütün sorğular və onlara dair izahatlar yalnız Portal vasitəsilə verilir.
Satınalma prosedurunun hər bir iştirakçısı onun təklifinin açılmasını və qiymətləndirilməsini Portal vasitəsilə müşahidə edə bilər.

1. In accordance with the Law of the Republic of Azerbaijan "On Public Procurement", the Central Bank of the Republic of Azerbaijan is holding an open tender for the purchase of spare parts for servers and computer and communication equipment.
2. The bids will be opened at 17.00, on 19 January 2026 over the single e-portal for public procurement (https://etender.gov.az/) (hereinafter – Portal).
3. Interested suppliers may obtain the tender terms and conditions for participation in the tender by paying the participation fee worth AZN108.89 (one hundred eight manat eighty-nine gapik) through the Portal in accordance with the Law.
The participation fee will be refunded upon request if the procurement is canceled and the procured items are not re-procured.
4. In order to be eligible for participation, suppliers should submit their bids via the Portal by 17:00, 19 January 2026 along with the required documents.