25 dekabr 2025-ci il, Bakı: Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının sədri Taleh Tahir oğlu Kazımovun imzasının əks olunduğu yenilənmiş 50 manatlıq kağız pul nişanı 25 dekabr 2025-ci il tarixindən etibarən tədavülə buraxılır.
İmza pul nişanının ön tərəfindən sol yuxarı küncdə təsvir edilib. Kağız pul nişanının üzərində həmçinin “2025” istehsal ili əks olunub.
Yenilənmiş 50 manatlığın digər dizayn elementləri və texniki parametrləri hazırda tədavüldə olan eyni nominallı kağız pul nişanına müvafiq olaraq dəyişməz saxlanılıb.
Qeyd edək ki, yenilənmiş 50 manatlıq kağız pul nişanı hazırda tədavüldə olan eyni nominallı pul nişanları ilə paralel olaraq dövriyyədə olacaqdır.

25 December 2025, Baku: Upgraded 50-manat banknotes bearing the signature of Taleh Tahir Kazimov, Governor of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, are issued to circulation on 25 December 2025.
The signature is depicted on the front side of the banknote in the upper left corner. In addition, the year of issue, “2025,” is indicated on the banknote.
All other design elements and technical specifications of the upgraded 50-manat banknote remain unchanged and are consistent with the banknotes of the same denomination currently in circulation.
The upgraded 50-manat banknotes will circulate in parallel with the existing banknotes of the same denomination.