26 dekabr 2025-ci il, Bakı: Mərkəzi Bank tərəfindən xüsusi tənzimləmə rejimi çərçivəsində fəaliyyətin təşkili və idarə olunması üzrə proseslər davam etdirilir. Xüsusi tənzimləmə rejimin ikinci qəbul dövrü üzrə innovativ məhsulların sınaqdan keçirilməsi məqsədilə daxil olmuş 14 müraciətin qiymətləndirilməsi prosesi başa çatdırılıb.
Qiymətləndirmə nəticəsində müraciətlər arasından 4 innovativ məhsul seçilərək xüsusi tənzimləmə rejimində, məhdud şərtlərlə sınaqdan keçirilmək üçün uyğun hesab edilib.
Xüsusi tənzimləmə rejimində sınaqdan keçiriləcək məhsullar aşağıdakılardır:
Qeyd olunan məhsulların məhdud çərçivədə və Mərkəzi Bankın nəzarəti altında sınaqdan keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Xatırladaq ki, xüsusi tənzimləmə rejimi innovativ xidmət və məhsulların bazara təqdim edilməsinə, ölkəmizdə maliyyə inklüzivliyinin artırılmasına, həmçinin maliyyə xidmətlərinin istifadəçilər üçün təhlükəsizliyinin və əlçatanlığının daha da yüksəldilməsinə xidmət edir.
Xüsusi tənzimləmə rejimi, eləcə də sınaqdan keçiriləcək məhsullar barədə daha ətraflı məlumatla bu link vasitəsilə tanış ola bilərsiniz: https://sandbox.cbar.az/az/registry

26 December 2025, Baku: The Central Bank continues to carry out activities related to the organization and management of the Regulatory Sandbox. The Bank has completed the evaluation of 14 applications submitted for the testing of innovative products under the second admission cycle of the Regulatory Sandbox.
As a result of the evaluation, four innovative products were selected and deemed suitable for testing under the Regulatory Sandbox on a limited basis
The products to be tested within the Regulatory Sandbox are as follows:
The said products will be tested within a limited scope and under the control of the Central Bank.
The Regulatory Sandbox aims to facilitate the market introduction of innovative services and products, enhance financial inclusion in the country, and further improve the safety and accessibility of financial services for users.
For more detailed information on the Regulatory Sandbox and the products to be tested please go to the link below: https://sandbox.cbar.az/az/registry