6 yanvar 2026-cı il, Bakı: Nəzarət tədbirləri çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının İdarə Heyətinin 06.01.2026-cı il tarixli Qərarı ilə "AtaSığorta" ASC-yə maliyyə dayanıqlılığının müəyyən edilməsi və qorunması, həmçinin müvəqqəti idarəetmə ilə bağlı qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş vəzifə və səlahiyyətlərin həyata keçirilməsi məqsədilə müvəqqəti inzibatçı təyin olunub.
Müvəqqəti inzibatçı təyin olunduğu gündən sığortaçının idarə edilməsi ilə bağlı idarəetmə orqanlarının səlahiyyətləri dayandırılır və həmin səlahiyyətlər müvəqqəti inzibatçıya keçir.
Həyata keçirilən nəzarət tədbirləri sığorta xidmətləri istehlakçılarının və kreditorların hüquqlarının qorunması məqsədinə xidmət edir.

6 January 2026, Baku: As part of supervisory measures, the Management Board of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, with its decision of 6 January 2026, has decided to appoint a temporary officer to AtaSığorta OJSC to determine and protect its financial resilience, and discharge the objectives and authorities specified in the legislation governing temporary management.
From the date of appointment of the temporary officer, all management powers of the insurer’s governing bodies are suspended and exercised by the temporary officer.
Such supervisory measures are designed to safeguard the rights of insurance service consumers and creditors.