29 yanvar 2026-cı il, Bakı: Mərkəzi Bank tərəfindən ödəniş təşkilatları və elektron pul təşkilatlarının (təşkilat) nümayəndələri ilə onlayn formatda görüş keçirilib.
70-ə yaxın nümayəndənin iştirak etdiyi görüş “Ödəniş təşkilatları və elektron pul təşkilatları tərəfindən fəaliyyətin təşkili və həyata keçirilməsi Qaydası”na edilən son dəyişikliklərə həsr olunub. Belə ki, iştirakçılara dəyişikliklərdən irəli gələn yeni tələblər barədə ətraflı məlumat verilib, ödəniş xidməti istifadəçilərinin pul vəsaitlərinin uçotu, məcmu kapitalın hesablanması, xarici valyuta əməliyyatları, habelə təşkilatların əsas maliyyə göstəriciləri və verilən kreditlər üzrə hesabatlıq formaları müzakirə edilib.

29 January 2026, Baku: The Central Bank held an online meeting with representatives of payment institutions and electronic money organizations (organizations).
About 70 representatives attended the meeting, which focused on the latest changes to the Regulations for the Organization and Implementation of Activities by Payment Institutions and Electronic Money Institutions. Participants were provided with detailed information about the new requirements arising from the changes. Topics discussed included the accounting of payment service users' funds, the calculation of aggregate capital, foreign exchange transactions, and reporting forms on the main financial indicators of organizations and loans granted.