16 aprel 2026-ci il, Bakı: Mərkəzi Bankın sədrinin birinci müavini Əliyar Məmmədyarovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Dünya Bankı (DB) və Beynəlxalq Valyuta Fondunun (BVF) Yaz Toplantılarında iştirak məqsədilə ABŞ-nin Vaşinqton şəhərinə işgüzar səfərə yola düşüb.
Yaz Toplantıları çərçivəsində Mərkəzi Bankın nümayəndə heyəti Azərbaycanın da daxil olduğu Seçki Qrupunun toplantısında və bir sıra tədbirlərdə iştirakı nəzərdə tutulur. Bu müddətdə DB və BVF-nin rəhbər vəzifəli şəxsləri, Mərkəzi Bank ilə əməkdaşlıq edən bir sıra maliyyə-investisiya təşkilatları və ABŞ-nin rəsmi qurumları ilə ikitərəfli görüşlərinin keçirilməsi də planlaşdırılır.

16 April 2026, Baku: A delegation of the Central Bank led by First Deputy Governor Aliyar Mammadyarov has left for Washington, D.C., USA, to attend the Spring Meetings of the World Bank (WB) and the International Monetary Fund (IMF).
During the Spring Meetings, the Central Bank delegation is expected to participate in a meeting of the Constituency Group, which includes Azerbaijan, as well as a number of other events. Bilateral meetings are also planned during this period with senior officials from the WB and IMF, as well as with a number of financial and investment organisations that cooperate with the Central Bank, and official US agencies.