10 iyun 2026-cı il: Mərkəzi Bank tərəfindən vətəndaşlara göstərilən xidmət keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətində həyata keçirilən təşəbbüslər davam etdirilir.
Belə ki, 15.06.2026-cı il tarixindən Sumqayıt şəhərində yerləşən 2 saylı “ASAN xidmət” mərkəzində də (Ünvan: Sumqayıt şəhəri, Bulvar küçəsi, 66) Mərkəzi Bank tərəfindən vətəndaşların qəbulu həyata keçiriləcəkdir. Bu yanaşma qəbul prosesində vaxt itkisinin azaldılması və vətəndaş məmnunluğunun artırılmasına xidmət edir.
Qeyd edək ki, cari ilin fevral ayından etibarən Mərkəzi Bank tərəfindən vətəndaşların qəbulu ASAN-2 (Ünvan: Bakı şəhəri, 8 Noyabr prospekti, 23) və ASAN-5 (Ünvan: Bakı şəhəri, Heydər Əliyev prospekti, 115) mərkəzlərində həyata keçirilir.
Bakı şəhəri ilə yanaşı, regionlarda da vətəndaş qəbulu həyata keçirilməkdədir. Bu məqsədlə Naxçıvan Muxtar Respublikasında yerləşən ASAN xidmət mərkəzində (Ünvan: Naxçıvan şəhəri, Seyid Cəfər Pişəvəri, 7), Yevlax şəhəri, H.Əliyev prospekti 82 ünvanında, Biləsuvar şəhəri, H.Əliyev küçəsi 2B ünvanında yerləşən Mərkəzi Bankın ərazi idarələrində vətəndaş qəbulu otağı fəaliyyət göstərməkdədir. Eyni zamanda Mərkəzi Bank tərəfindən il ərzində respublikanın müxtəlif rayon və şəhərlərində səyyar qəbullar təşkil olunur.
Vətəndaş qəbulu ilə bağlı əlavə məlumat üçün Mərkəzi Bankın “966” Çağrı Mərkəzinə müraciət etmək mümkündür.

10 June 2026: The Central Bank continues to implement initiatives aimed at improving the quality and accessibility of services provided to citizens.
The Central Bank will expand its citizen reception services to Sumgayit beginning June 15, opening a new reception point at ASAN Service Center No. 2, located at 66 Bulvar Street. The move is part of the Central Bank’s ongoing efforts to improve access to public services and make it easier for citizens to submit inquiries and requests.
Since February 2026, the Central Bank has provided citizen reception services at the ASAN-2 (23 8 Noyabr Avenue, Baku) and ASAN-5 115 Heydar Aliyev Avenue, Baku) service centers in Baku.
Citizen reception services are also available at the Central Bank’s regional offices in Nakhchivan (ASAN Service Center, 7 Seyid Jafar Pishavari Street), Yevlakh (82 Heydar Aliyev Avenue) and Bilasuvar (2B Heydar Aliyev Street). In addition, the Central Bank conducts mobile reception sessions in cities and districts across the country throughout the year.
For more information about citizen reception services, individuals can contact the Central Bank’s Call Center on 966.