1. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununa müvafiq olaraq təsərrüfat və azqiymətli malların satın alınması üzrə açıq tender keçirir.
Tender proseduru 31 yanvar 2019-cu il tarixində saat 15:00-da Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının inzibati binasında (Bakı şəhəri, R.Behbudov küçəsi 90) keçiriləcəkdir.
2. Tenderdə iştirak etmək üçün iddiaçı aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidir:
- tenderdə iştirak üçün ərizə;
- iddiaçının hüquqi statusunu əks etdirən hüquqi sənədlərin (nizamnamə, dövlət qeydiyyatı haqqında şəhadətnamə və ya reyestrdən çıxarış) notariat qaydasında təsdiq edilmiş surətləri;
- tender təklifini və satınalma müqaviləsini imzalamaq səlahiyyətinə malik olan şəxsin səlahiyyətlərini təsdiq edən sənəd;
- tenderdə iştirak haqqının ödənilməsi haqqında bank arayışı;
- iki nüsxə Azərbaycan dilində tender təklifi (tender təklifi 15 mart 2019-cu il tarixinədək qüvvədə olmalıdır);
- tender təklifinin qiymətinin 1 (bir) % məbləğində bank təminatı (Əsas şərtlər toplusuna əlavə edilən bank qarantiyası formasında);
- iddiaçının son 1 (bir) ildəki maliyyə vəziyyəti barədə bank arayışı;
- Azərbaycan Respublikasında vergilərə və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərin olmaması haqqında müvafıq dövlət orqanlarından arayış;
- iddiaçıların son 2 (iki) il ərzində təsərrüfat və azqiymətli malların satışı sahəsində təcrübəsinin olması və əsas korporativ müştəriləri barədə məlumatlar. Son 2 (iki) il ərzində xidmət göstərilən müştərilərin adları və göstərilən işlərin açıqlaması verilməlidir;
- tenderin əsas şərtlər toplusunda iddiaçının ixtisas uyğunluğuna dair tələb olunan digər məlumat.
3. İddiaçı tender təklifini və tender təklifinin bank təminatını ən geci 30 yanvar 2019-cu il saat 18:00-a qədər möhürlənmiş, imzalanmış, yazılı surətdə ikiqat zərfdə, digər tələb olunan sənədləri isə ən geci 21 yanvar 2019-cu il saat 18.00-a qədər möhürlənmiş, imzalanmış, yazılı surətdə bağlı zərfdə Mərkəzi Bankın Bakı şəhəri, R.Behbudov küçəsi 90 ünvanda yerləşən inzibati binasına təqdim etməlidir. Göstərilən vaxtdan gec təqdim olunmuş zərf və sənədlər açılmadan geri qaytarılacaq və iddiaçı tenderə kənarlaşdırılacaqdır.
4. İddiaçılar tenderdə iştirak haqqı kimi Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının aşağıdakı hesabına 100 (bir yüz) manat məbləğində vəsait köçürməlidir:
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı
kod 501004, VÖEN 9900071001
Hesab: AZ25NABZ01701190000000001944
Müxbir hesab AZ74NABZ01451700000000001944
S.W.I.F.T. BİK NABZAZ2C
Mərkəzi Bankın Ödəniş sistemləri və hesablaşmalar departamenti.
5. Satınalmaya başlanma vaxtı: satınalma müqaviləsi imzalandığı gündən.
6. Malların təqdim edilmə müddəti: satınalma müqaviləsi imzalandığı gündən sifariş əsasında 1 (bir) il müddətində.
7. Qiymətləndirmə meyarları: maliyyə amili və korporativ müştərilərin sayı.
8. Tenderdə iştirak etmək istəyən İddiaçılar iştirak haqqının ödənilməsi barədə bank arayışını təqdim edərək Mərkəzi Bankın Bakı şəhəri, R.Behbudov küçəsi 90 ünvanda yerləşən inzibati binasından Azərbaycan dilində tərtib edilmiş Tenderin əsas şərtlər toplusunu əldə edə bilərlər.

1. The Central Bank of the Republic of Azerbaijan is holding an open tender on procurement of logistics and low-value goods for the CBA in accordance with the Law of the Republic of Azerbaijan on Public Procurements.
The bid is to be held at the administrative tower of the Central Bank (R.Behbudov, 90, Baku city) on 31 January 2019 at 15:00.
2. Bidders should submit the following documents to be eligible:
- tender application;
- notarized copies of documents confirming legal status of the Bidder (Charter, certificate of state registration or statement from registry, etc.);
- document confirming authorities of the person empowered to sign the tender offer and procurement contract;
- bank statement confirming payment of the participation fee;
- two copies of the bid in Azerbaijani (to be valid through 15 March 2019);
- bank guarantee in the amount of 1 (one)% of the bid price (as per the RFP);
- bank statement on financial standing over the past one (1) year;
- statement from a relevant tax authority denying any outstanding liability on taxes and other compulsory charges in the Republic of Azerbaijan;
- information on bidders’ experience on sale of logistics and low-value goods over recent 2 (two) years and on their main corporate customers (including names of customers serviced and supplied works over recent 2 (two) years);
- other information required by the RFP on bidder’s qualifications.
3. Bidders should submit signed and sealed bids and bank guarantees in two-fold envelopes until 18.00, 30 January 2019, while other sealed and signed necessary documents in closed envelopes to the CBA administrative tower located at 90, R.Behbudov Str, Baku city no later than 18.00, 21 January 2019. Envelopes and documents received after the deadline shall be returned without opening and the bidder shall not be allowed to the tender.
4. The AZN 100 (one hundred) worth of participation fee should be transferred to the following account:
The Central Bank of the Republic of Azerbaijan
code 501004, TIN 9900071001
Account: AZ25NABZ01701190000000001944
C/a AZ74NABZ01451700000000001944
S.W.I.F.T. BIK NABZAZ2C
Central Bank’s Payment Systems and Settlements Department.
5. Commencement of procurement: from the day the procurement agreement is signed.
6. Period for delivery of goods: for 1 (one) year from the day the procurement agreement is signed on demand.
7. Assessment criteria: financial factor and the number of corporate customers.
8. Bidders, willing to participate in the tender may get the RFP in Azerbaijani from the CBA administrative tower, located at 90, R.Behbudov Str., Baku city by submission of a bank statement confirming payment of the participation fee.