Detallı layihələndirmə və tikinti işləri üçün
1. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Heydər Əliyev Prospekti, 109 ünvanda yerləşən “Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının yeni inzibati binası”nın detallı layihələndirmə işləri (o cümlədən, tikinti icazəsinin planlaşdırılması) və tikintisi (bundan sonra “Layihə” adlandırılacaq) üçün potensial şirkətləri təklif verməyə dəvət edir.
Təklif haqqında qısa məlumat:
- Təklifin adı: Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının yeni inzibati binası
- Müqavilə müddəti: qüvvəyə minmə (müqavilə) tarixindən etibarən təqribən 36 ay
- Tikinti xidmətlərinin xülasəsi
• Növ: yeni tikinti
• Layihə haqqında qısa məlumat:
- Tikinti sahəsi: 33 200 m2
- Ümumi mərtəbə sahəsi: 67 926 m2
- Binanın hündürlüyü: təqribən 160 m
- Xəzinə mərkəzi, texniki qurğular və avtodayanacaqdan ibarət zirzəmi mərtəbələri. Konfrans və təlim obyektləri, kitabxana, restoran, o cümlədən bayır landşaft ilə birlikdə, ofis sahələrindən ibarət bina.
- Tikinti müddəti: Layihələndirmə fazası daxil olmaqla, qüvvəyə minmə (müqavilə) tarixindən etibarən təqribən 36 ay
- Tikintinin yeri: Bakı şəhəri, Heydər Əliyev Prospekti, 109 saylı ünvan.
- Sifarişçi: Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı.
- Təklifin növü: Təkliflər Sorğusu üsulu ilə satınalma müsabiqəsi.
Təkliflər Sorğusu prosedurunda iştirak etmək istəyən ərizəçilər müsabiqəyə buraxılış uyğunluğunu nümayiş etdirən aşağıdakı sənədləri 06 Mart 2020-ci il, saat 17:00-dək elektron poçt vasitəsilə təqdim etməlidirlər:
1. Təkliflər Sorğusunda iştirak etmək üçün ərizə (ərizə forması bu Tender Elanına 1 saylı Əlavə şəklində daxil edilir).
2. Məxfilik öhdəliyi (bu Tender Elanına 2 saylı Əlavə kimi daxil edilir).
3. Məxfilik öhdəliyini və iştirak haqqında ərizəni imzalayan şəxsin səlahiyyətini təsdiq edən, lazımi qaydada imzalanmış və möhürlənmiş, beynəlxalq iddiaçılar üçün həmçinin notariusda təsdiqlənmiş, apostil olunmuş və ya leqallaşdırılmış etibarnamə.
4. İddiaçının son il ərzində maliyyə vəziyyətini təsdiqləyən bank arayışı.
Tender sənədləri yalnız birgə müəssisə olmadan əsas podratçı kimi “açar təslimi” əsasında hündürlüyü 150 metrdən az olmayan qüllənin tikintisini tamamlamış ərizəçilərə/iddiaçılara təqdim olunacaqdır. Konsorsium və ya birgə müəssisənin bu Təkliflər Sorğusunda iştirakına yol verilmir.
Qeyd: əgər yuxarıda qeyd olunan sənədlər və həmin sənədlərdə əksini tapan məlumat ərizəçinin iştirak hüququnu müəyyən etmək üçün düzgün, uyğun və yetərli hesab olunarsa, həmin ərizəçilər Təkliflər Sorğusunun iştirakçıları hesab ediləcək və təkliflərini təqdim etmələri haqqında müraciətlə birlikdə Təkliflər Sorğusu sənədləri onlara təqdim olunacaq.
Yuxarıda qeyd olunan sənədlər ərizəçilərin/iddiaçıların ixtisasını müəyyən edən sənədlərdən və ya məlumatdan ibarət sənədlər hesab olunmamalı və yalnız ərizəçilərin/iddiaçıların Təkliflər Sorğusunda iştirak etmək üçün uyğunluğunu müəyyən etmək üçün iştirak haqqında sənədlər olaraq qəbul olunmalıdır. Ərizəçilərin/iddiaçıların ixtisasına dair məlumat aşağıda verilir.
İddiaçıların ixtisasına dair tələblər:
Təkliflər Sorğusu sənədlərinin potensial iddiaçılara göndərilməsindən sonra onlardan xahiş ediləcəkdir ki, 03 Aprel 2020-ci il, saat 12:00-dan gec olmayaraq, ixtisas tələbləri üzrə sənədləri bağlı zərfdə olmaqla 1 çap variantında və 1 elektron variantda Mərkəzi Banka təqdim etsinlər.
- Şirkətin korporativ və qeydiyyat sənədləri (beynəlxalq iddiaçılardan sənədlərin ingilis dilinə tərcümə olunmuş və notarial qaydada təsdiqlənmiş nüsxələrini təqdim etmək tələb edilir).
- Müvafiq tikinti lisenziyası (beynəlxalq iddiaçılar lisenziyanın təsis olunduqları və, fəaliyyət göstərdikləri ölkənin müvafiq orqanlarından alınmış, notarial qaydada təsdiqlənmiş, apostil olunmuş və ya leqallaşdırılmış surətinitəqdim etməlidirlər. Beynəlxalq iddiaçılar müqavilənin bağlanacağı təqdirdə, müqavilə şərtlərində göstərilən Başlanğıc tarixinə qədər müvafiq yerli lisenziya almalıdırlar);
- İxtisas uyğunluğunun müəyyənləşdirilməsi və təkliflərin verilməsi ilə əlaqədar bütün sənədləri imzalamaq səlahiyyətinə malik şəxsin səlahiyyətlərini təsdiq edən, lazımi qaydada imzalanmış və möhürlənmiş və beynəlxalq iddiaçılar üçün, həmçinin, notarial qaydada təsdiqlənmiş, apostil olunmuş və ya leqallaşdırılmış etibarnamə və/və ya korporativ sənəd;
- Azərbaycan Recpublikasında təsis edilmiş və/ya fəaliyət göstərən iddiaçılarnın Azərbaycan Respublikasında vergilərə və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməmiş/vaxtı keçmiş öhdəliklərinin, habelə son bir il ərzində (fəaliyyətini dayandırdığı müddət nəzərə alınmadan) Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsi ilə müəyyən edilmiş vəzifələrinin yerinə yetirilməməsi hallarının mövcud olmaması haqqında bəyanat;
- İddiaçının ödəniş qabiliyyətsizliyinin olmaması, əmlakı üzərində həbs, girov və digər öhdəliklərin olmaması, məhkəmə qərarı ilə kommersiya fəaliyyətinin dayandırılmaması barədə bəyanat;
- son 5 il ərzində özlərinin, işlərini idarə edənlərin, qulluqçularının peşəkar fəaliyyətləri, yaxud satınalma müqaviləsinin bağlanması üçün ixtisas göstəricilərini yanlış göstərmələri ilə əlaqədar cinayətə görə məhkum olunmaması haqqında bəyanat;
- son 5 il ərzində özlərinin, işlərini idarə edənlərin, qulluqçularının müvafiq peşə fəaliyyətləri ilə məşğul olmasının məhkəmə qaydasında qadağan edilməməsi haqqında bəyanat.
Uğurlu iddiaçıların seçilməsi:
- Seçim Tender Komissiyası tərəfindən bal sistemi üzrə qiymətləndirmə yolu ilə aparılır.
- Tkliflərin qiymətləndirilməsi bal sistemi üzrə aparılacaq və aşağıdakı meyarlara əsaslanır:
Maksimum bal – 100
Texniki amillər – altmış (60) bal.
Qiymət,maliyyə amilləri – qırx (40) bal.
- Təkliflərin qiymətləndirilməsi əsasında AMB qısa siyahıya salınmış iddiaçıları danışıqlara dəvət edə bilər. Danışıqlar kommersiya, texniki və hüquqi şərtlər daxil olmaqla, təklifin bütün həcmini əhatə edə bilər. Qısa siyahı üçün seçilmiş iddiaçılardan danışıqların nəticəsinə uyğun olaraq öz təkliflərini yeniləmək xahiş ediləcəkdir.
- Azərbaycan Respublikasına qarşı düşmən mövqe tutan və ya onun düşməni olan ölkədə təsis olunmuş və ya idarəetmə mərkəzinə malik olan və ya fəaliyyət göstərən və ya əmlaka sahib olan və ya belə ölkə ilə biznes münasibətlərinə malik olan, ya da belə ölkəyə mənsub olan və ya hər hansı bir yolla həmin ölkə ilə bağlı işçiləri olan iddiaçının tender təklifi verməsinə icazə verilməyəcək və belə təklif qəbul edilməyəcək.
- Uğurlu iddiaçının seçilməsi Azərbaycan Respublikasının Dövlət satınalmaları haqqında Qanunu əsasında aparılacaq.
Təkliflər Sorğusu Əsas Şərtlər toplusunu (ƏŞT):
AMB tərəfindən Təkliflər Sorğusunda iştirak hüququ qazanaraq dəvət almiş iştirakçılar ƏŞT-ni ən gec 17 mart 2020-ci il tarixinə qədər elektron formatda FTP server yolu vasitəsi ilə ala biləcəklər:
Təlimatlar və Vaxt qrafiki:
- Tender elanı: 27 fevral 2020-ci il, vebsayt və qəzet vasitəsilə.
- Təkliflər Sorğusu prosedurunda iştirak müraciəti: ən gec 06 mart 2020-ci il, saat 17:00-dək.
- Mərkəzi Bank tərəfindən Təkliflər Sorğusu Prodesurunda iştirak üçün dəvət: 11 mart 2020-ci il, elektron poçt vasitəsilə.
- Təkliflər Sorğusu Prosedurunda iştirak dəvətini almış iddiaçının TSS-ni alması üçün son tarix: ən gec 17 mart 2020-ci il
- İddiaçının ixtisas uyğunluğu haqqında sənədlərinin təqdim edilməsi: 03 aprel 2020-ci il, saat 12:00, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının ofisi.
- İxtisas uyğunsuzluğu bildirişləri: elektron poçtla 10 aprel 2020-ci il
- Təkliflərin verilməsinin bağlanması (təkliflərin təqdim edilməsi üçün son tarix): 04 may 2020-ci il, saat 12:00, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının ofisi.
- Müqavilənin bağlanması: 01 iyun 2020-ci il.
- Maliyyə Təklifinin (Təklifin qiymətinin) valyutası: AVRO (beynəlxalq iddiaçılar üçün) və AZN (yerli iddiaçılar üçün).
- Müqavilənin valyutası: AVRO (beynəlxalq şirkətlər üçün) /AZN (yerli şirkətlər üçün) (yerli və ya beynəlxalq şirkət olmasından asılı olaraq Müqavilə şərtlərinin müzakirəsi zamanı müəyyən ediləcək).
Qiymətləndirmə məqsədilə, Avro ilə olan məbləğlər Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının Təkliflərin verilməsinin bağlanış tarixinə olan məzənnəsi əsasında AZN ilə olan məbləğlərə çevriləcək.
2. İddiaçıların qiymət təklifinə bütün vergilər daxil olmaldır.
3. ƏŞ toplusuna aşağıdakı sənədlər daxildir, lakin bunlarla məhdudlaşmır:
- İddiaçılar üçün təlimatlar
- Müqavilə şərtləri
- Təklif formaları
- Texniki sənədlər
*Qeyd: Yuxarıdakı sənədlərdən ibarət ƏŞT yalnız seçilmiş iddiaçılara təqdim olunacaq.
4. Təklifin dili: İxtisas tələbləri sənədləri azərbaycan və ya ingilis dilində təqdim oluna bilər. Bütün digər sənədlər, həm Təkliflər Sorğusu, həm bağlanacaq Müqavilə azərbaycan və ingilis dillərində olmalıdır. Təklif verən şirkətin hazırladığı təklif, eləcə də, Təkliflər Sorğusu ilə bağlı bütün sənədlər azərbaycan dilinə edilmiş tərcüməsi ilə birlikdə, ingilis dilində təqdim edilməlidir. Sənədlər arasında ziddiyyət olduqda, beynəlxalq şirkətlər üçün ingilis dilinə, yerli şirkətlər üçün azərbaycan dilinə üstünlük veriləcək. Rəsmi sənədlər notarial qaydada təsdiqlənmiş və apostil edilmiş formada olmaqla, azərbaycan dilində təqdim edilməlidir.
5. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı iddiaçıların və podratçıların satınalma dövründə və müqavilələrin bağlanması müddətində ən yüksək etik standartlara riayət etmələrini tələb edir.
6. Təkliflər Təkliflərin təqdim edilməsi üçün son tarixdən sonra 90 bank günü müddətində qüvvədə olmalıdır (Təklifin qüvvədə olma müddəti). Qeyd olunan tarixdən sonra verilmiş təklif qəbul edilməyəcək və açılmadan geri qaytarılacaq. Bütün təkliflər təklif qiymətinin 1%-i həcmində Təklif Təminatı (Qarantiyası) ilə müşayiət edilməlidir və belə qarantiyanın başa çatma tarixi Təkliflərin qüvvədə olma müddətindən sonra otuz (30) gündən əvvəl olmamalıdır.
7. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı (Sifarişçi) təkliflərin hazırlanması və ya təqdim edilməsi ilə əlaqədar iddiaçıların məruz qaldıqları hər hansı xərc və ya məsrəflər üçün məsuliyyət daşımır.
8. Təkliflər Sorğusu sənədlərini almış bütün iddiaçılar tenderin sonunda bütün sənədləri geri qaytarmalı və ya əgər elektron formada alınmışsa, məhv etməlidirlər.
9. İddiaçılar Təkliflər Sorğusu sənədlərinə daxil olan bütün təlimatları, formaları, şərtləri və spesifikasiyalarını yoxlamalıdırlar. ƏŞT ilə tələb olunan bütün məlumatın təqdim oluna bilməməsi və ya ƏŞT-nin tələblərinə əhəmiyyətli dərəcədə cavab verməyən təklifin təqdim edilməsi ilə bağlı risk hər bir halda iddiaçının üzərinə düşür və təklifin rədd
10. edilməsi ilə nəticələnə bilər.
11. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tender təkliflərini bal üsulu əsasında yekun danışıqların nəticələri nəzərə alınmaqlaqiymətləndirəcək və müqayisə edəcək. AMB ən aşağı qiyməti olan tender təklifini təqdim etmiş iddiaçı ilə müqavilə bağlamaq və hər hansı təklif üzrə müqavilə bağlamaq öhdəliyinə malik deyil. Müqavilə bal cədvəli və yekun danışıqlar əsasında, həm qiymət, həm də texniki tələblərə uyğunluq baxımından ən cəlbedici və optimal təklif vermis iddiaçı ilə bağlanacaqdır.
12. Təkliflər tender sənədlərində müəyyən olunan ölçülə bilən meyarlar və yuxarıda qeyd olunan “Uğurlu iddiaçının seçilməsi” meyarları əsasında qiymətləndiriləcək. Bu meyarlar ümumilikdə iddiaçıların ixtisasından, tikintinin başa çatması üçün təklif olunan vaxt müddətindən, iddiaçıların öz təkliflərində təsvir etməli olduqları işlərin funksional xüsusiyyətlərindən, o cümlədən, lakin bunlarla məhdudlaşmadan, sifarişçinin tələblərinin təmin edilməsi səviyyəsindən, metod bəyanatından, tikinti işlərinin təşkilindən, işlər üçün zəmanət şərtlərindən və yekun görüş zamanı müzakirə olunan digər şərtlərdən ibarətdir.
13. Avro ilə verilən qiymətlər qiymətləndirmə məqsədilə Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının tenderin bağlanış tarixinə müəyyən edilmiş rəsmi məzənnəsi ilə Azərbaycan manatına çevriləcək.
14. AMB qalib gəlmiş iddiaçıdan onun İxtisas tələblərinə uyğunluğunu təsdiqləyən əlavə sübut təqdim etməsini tələb etmək hüququna malikdir, iddiaçı belə sübutu təqdim edə bilməsə onun təklifi təklif qarantiyasına məcburi tutma yönəldilməklə rədd ediləcəkdir.
15. Əlaqə məlumatı:
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı
Ünvan: Azərbaycan Respublikası, Bakı şəhəri, AZ1014, R.Behbudov küçəsi 90
Telefon: +994 12 4931122
E-mail: construction_tender@cbar.az
Faks: +994 12 493 55 41
Kimə: cənab Surxay Həsənov
16. Tender Elanına əlavələr
Əlavə 1: Təkliflər Sorğusunda iştirak ərizəsi
Bu Əlavəyə iddiaçı haqqında ümumi məlumat və arayışlar daxildir. İddiaçı hər hansı bir məlumat əksikliyinə yol vermədən, formanı imzalanmış və möhürlənmiş şəkildə təqdim etməlidir.
Əlavə 2: Məxfilik öhdəliyi
İddiaçı hər hansı bir məlumat əksikliyinə yol vermədən, formanı imzalanmış və möhürlənmiş şəkildə təqdim etməlidir.
TƏKLİFLƏR SORĞUSU PROSEDURUNDA İŞTİRAK ƏRİZƏSİ
| Tender | Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının yeni inzibati binasının detallı layihələndirilməsi və tikintisi |
| Ünvan | Bakı, Azərbaycan |
| Sifarişçi | Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı |
| Telefon | +994 12 493 11 22 |
| Faks | +994 12 493 55 41 |
| Elektron poçt | construction_tender@cbar.az |
| Şirkətin adı | |
| Təsis edilmə tarixi | |
| Mənşə ölkəsi | |
| Ana şirkətin adı (tətbiq oluna bildikdə) | |
| VÖEN, Azərbaycanda qeydiyyat (tətbiq oluna bildikdə) | |
| Ünvan | |
| Telefon | |
| Faks | |
| Səlahiyyətli şəxsin adı, familiyası, vəzifəsi | |
| Tender üzrə səlahiyyətli şəxsin elektron poçt ünvanı | |
| 150 m-dən yüksək qüllə layihəsinə istinad (yalnız işlərin başa çatması haqqında sənədə (təsdiqləyici sənəd) malik olan və birgə müəssisə olmadan əsas podratçı qismində tamamlanmış qüllə layihəsi) | |
| İstinad olunan Ad, Sifarişçi, Ölkə, Tarix |
Biz, _______________ şirkəti AMB tərəfindən 27 fevral 2020-ci il tarixində elan edilmiş yuxarıdakı tenderdə iştirak etmək istərdik. Biz bu formada əksini tapmış məlumatın düzgün, tam və dəqiq olduğunu təsdiq edirik. Bundan əlavə, yuxarıda göstərdiyimiz məlumatlar çərçivəsində ilkin qiymətləndirmə ilə bağlı heç bir iddia irəli sürməyəcəyimizi bildiririk.
Şirkətin adı
Səlahiyyətli şəxsin imzası, möhürü, tarix
“ “ 2020
Məxfilik Öhdəliyi
Kimə: Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı
Tender Komissiyasına
Tel: +994 12 493 11 22
Tender: Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının yeni inzibati binasının detallı
layihələndirilməsi və tikintisi
Hörmətli cənablar,
1. Siz Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının Yeni İnzibati Binasının ("Layihə")
tikintisi ilə bağlı layihənin həyata keçirilməsini planlaşdırırsınız və Təkliflər Sorğusu
prosedurunu keçirmək və qeyd olunan Layihəni yerinə yetirmək üçün şirkətləri təkliflər
vermək üçün dəvət etmək niyyətindəsiniz.
Sizin yuxarıda qeyd olunna Tenderdə iştirak üçün maraqların ifadəsinə dəvətinizə cavab
olaraq bildirmək istərdik ki, biz Təkliflər Sorğusu prosedurunda iştirak etməkdə
maraqlıyıq. Biz anlayırıq ki, Təkliflər Sorğusunda iştirak etmək hüququ qazandığımız
təqdirdə, Təkliflər Sorğusunun iştirakçılarına verilməli olan sənədlərdə (“Sənədlər”)
bizə açıqlana biləcək məxfi və həssas xarakterli məlumat olacaqdır və bununla əlaqədar
sizin xeyrnizə məxfilik öhdəliyi təqdim edilməlidir.
2. Sizin Sənədləri bizə təqdim etməyinizin müqabilində, biz aşağıdakı məlumatı məxfi
saxlamağı qəbul edirik:
• Sənədlərdə əksini tapmış bütün məlumat və
• eyni mövzuya aid olan, açıqlandığı anda məxfi hesab edilmiş və sonradan yazılı
şəkildə təsdiqlənmiş bütün şifahi məlumat.
belə sənədlərin və ya şifahi məlumatların açıqlandıqda "məxfi" olduğu qeyd olub
olmaması və ya yazılı şəkildə təsdiqlənib və ya təsdiqlənməməsindən asılı olmayaraq.
Biz belə məlumatı təklifimizin hazırlanmasından başqa digər məqsədlər üçün istifadə
etməyəcəyik və sizin qabaqcadan bildirilmiş razılığınız olmadan hər hansı bir şəxsə
(məxfilik saxlanılaraq, bizim direktorlarımız, əməkdaşlarımız, işçilərimiz və
məsləhətçilərimizə açıqlanması istisna olmaqla) açıqlamayacağıq.
3. Yuxarıdakı məxfilik öhdəliyi aşağıdakı məlumata şamil edilmir:
• hal-hazırda ictimaiyyətə məlum olan və ya bundan sonra məlum olacaq məlumat
və ya;
• artıq bizə məlum olan və ya;
• bu cür məlumatlarla bağlı, bizə məlum olduğu qədər, sizinlə məxfilik razılaşması
bağlamamış mənbələrdən əldə etmiş olduğumuz məlumatlar və ya;
• hər hansı hüquqi və ya qanuni tələbin cavablandırılması məqsədilə açıqlanması
zəruri olan məlumat.
Bununla belə, yuxarıdakı 3-cü bənd əsasında bizdən hər hansı bir məlumatın
açıqlanması tələb olunduğu təqdirdə, sizi 2 həftə əvvəlcədən məlumatlandıracağımız
barədə öhdəlik qəbul edirik.
4. Layihənin davam etdirilmədiyi və ya bizim Təkliflər Sorğusunda iştirak etməmək
barədə qərar etdiyimiz təqdirdə, sizdən almış olduğumuz bütün məxfi məlumatı,
surətləri çıxarılmadan və məzmununu hər hansı bir şəkildə yaymadan, dərhal sizə geri
qaytarmalıyıq.
5. Bu məxfilik öhdəliyi Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyi əsasında tənzimlənir
və təfsir edilir və bununla əlaqədar yarana biləcək hər hansı bir mübahisə Azərbaycan
Respublikasının məhkəmələrinin müstəsna yurisdiksiyasında həll olunmalıdır.
6. Bu məktub sizə təqdim olunduğu andan etibarən yerinə yetirilməsi qanuni olaraq
məcburi olan etibarlı razılaşma və öhdəlikdən ibarətdir.Bu öhdəlik yuxarıdakı 6-cı bənddə göstərilən tarixdən etibarən qüvvəyə minir və

For the Detailed Design & Construction Works
1. The Central Bank of the Republic of Azerbaijan invites prospective bidders for the Detailed Design (including construction permit planning) and Construction Works Tender of “The New Headquarters of Central Bank of the Republic of Azerbaijan" (hereinafter referred to as “The Project”) located at Nizami district, Heydar Aliyev avenue 109, Baku.
Brief of Bidding
- Bid Title: The New Headquarters of Central Bank of the Republic of Azerbaijan
- Contract Duration: approx. 36 months from the effective (contract) date
- Summary of Construction Services:
• Type: New construction
• Project Summary:
- Site Area: 33,200 m2
- Total GFA: 67,926 m2
- Height of the Building: Approx.160 m
- Below ground comprising of cash center, technical plant and parking. The building providing office space along with conference and training facilities, a library and a restaurant including external landscape
- Construction Duration: Approx. 36 months from the effective (contract) date including the Design Phase
- Location: Nizami district, Heydar Aliyev avenue 109, Baku
- Employer: The Central Bank of the Republic of Azerbaijan
- Bid Type: Competitive Bidding through RFP procedure
The following documents demonstrating eligibility of the Bidders to participate in RFP procedure shall be submitted via e-mail until March 6, 2020, 17:00;
1. Application for Particaption in the RFP Procedure (Form of Application comprises Attachment 1 of this Tender Announcement)
2. Confidentiality Undertaking (Attachment 2 to this Tender Announcement)
3. Power of Attorney duly ink signed and stamped and for foreign bidders also notarized and apostilled or legalized, confirming powers of the person signing the Confidentiality Undertaking and Application for Participation
4. Reference from applicant’s bank attesting the applicant’s financial position during the last year,
The RFP Documents shall only be issued to the .applicants/bidders who has completed turnkey tower construction over 150 meters as the main contractor without joint venture. Consortium or Joint Venture is not allowed for the participation in this RFP Procedure.
Note: If the above documents and information contained therein is found to be correct, suitable and sufficient for the purposes of the establishment of the applicants’ eligibility to participate, they will be considered to be the RFP Participants and RFP Documentation with the request to present their bid will be issued to them.
The documents specified above shall not be deemed to comprise the documents or presenting information for the purposes of qualification of the applicants/bidders and represent the Application documents only for the establishment of their eligibility to participate in the RFP procedure. Information regarding the qualification of the applicants/bidders follows below.
- Qualification of Bidders
After the RFP Documentation is issued to the prospective Bidders, they shall be requested to submit to the CBA the following “Qualification of Bidder Documents” not later than April 3, 2020 12:00 with 1 hard copy and 1 soft copy in closed envelope:
- The Company corporate and registration documents (Notarized English Translation is required from International Bidders)
- A relevant construction license (International Bidders should present duly notarized and apostilled or legalized license from the authorities in the country of incorporation and operation. An international bidder shall be obliged to obtain the relevant local license in case the contract is awarded to it until the Commencement Date as described in the Conditions of Contract),
- Power of Attorney and/or a corporate document verifying the authorized person to sign all qualification and Bidding related documents duly ink signed and stamped and for foreign bidders also notarized and apostilled or legalized,
- Certificate (reference) from the relevant tax authority on the absence of any past due commitments of the participant on taxes and other compulsory payments in the Republic of Azerbaijan, as well as failure to comply with the Tax Code of the Republic of Azerbaijan for the last one year (excluding the suspension period) (For the Bidders established and/or operating in the Republic of Azerbaijan),
- Bidder’s statement about non-insolvency, non-custody of property, non-pledge of property and other obligations, non-suspension of commercial activity by the court decision,
- Statement on the absence of criminal record during the last 5 (five) years in respect of themselves, their executives and employees in connection with their professional activities or misrepresentation of their professional qualifications for the purposes of achieving an award of a contract,
- Statement showing that neither they nor their executives and employees have been barred during the last 5 (five) years by a court decision from engaging in their professional activities ;
Only proposals from the bidders/RFP participants found to be in compliance with the above qualification criteria, which will in more depth described in the RFP Document shall be considered to be a qualified bidder and only proposals from such bidders shall be taken for evaluation by the CBA. Therefore, bidders are requested to carefully assess whether they meet the qualification criteria and those which do not qualify on any one criterion are requested not to submit any proposal.
Note: CBA will inform non-qualifying bidders by “10“April 2020 on their failure to qualify to the requisite qualification criteria with the indication of reasons, which will mean that their bid, if submitted will not be taken for evaluation.
- Selection of the Successful Bidders:
- Tender Evaluation will be done through Scoring Evaluation by Tender Commission.
- Scoring Evaluation is based on:
Technical - Sixty (60) Points,
Price - Forty (40) Points,
Total of One hundred (100) points.
- On basis of the evaluation of the Bids, the CBA may invite shortlisted Bidders to negotiations. The negotiations may cover the entire scope of the proposal including the commercial, technical and legal terms. The Shortlisted Bidders will be requested to update their proposals based on the outcome of the negotiations.
- No bid will be allowed and accepted from a bidder incorporated or has center of management or place of business or a property in or business relations with a country which is an enemy to or of the Republic of Azerbaijan, or has a member of personnel originating from or related in any way to such a country.
- Selection of the Successful Bidder shall be done in accordance with the Public Procurement Legislation of the Republic of Azerbaijan.
- The RFP Document (RFPD):
The Bidders whom the Invitation to Bid has been issued by the CBA may collect the RFPD at the latest March 17, 2019 in electronic format through FTP server.
- Instructions and Schedule:
- Tender Announcement: February 27, 2020 by E-mail and/or website
- Application for Participation in the RFP Procedure (including Eligibility Documents): at the latest March 6, 2020, 17:00.
- Invitation to Bid by the CBA: March 11, 2020 via E-mail.
- The last date for the Collecting RFP Documents by the Bidders received Invitation to Bid: at the latest March 17, 2020.
- Submission of the Qualification Documents of Bidder: at the latest April 3, 2020, 12:00 at the Central Bank of Azerbaijan Republic
- Issuance of non-qualification notes: April 10, 2020 via E-mail.
- Bid Closing (the last date for the Submission of bids): May 4, 2020, 12:00 at the Central Bank of Azerbaijan Republic
- Contract Award: June 1, 2020
- Currency of Financial Proposal (Bid Price): Euro (For International Bidders) and AZN (For Local Bidders)
- Currency of Contract: Euro (for foreign companies) / AZN (for local companies). (to be decided during the negotiation process of Contract Conditions based on the international/local company.)
- For the purposes of evaluation of Bids, sums in Euros will be translated into the sums in AZN at the rates of the CBA as at the Bid Closing date.
2. Price proposal by bidders shall be inclusive of all Taxes.
3. The RFPD includes following documents but not limited to:
- Instructions to Bidders
- Conditions of Contract
- Bidding Forms
- Technical Documents
*Note: RFPD including above documents will be issued to the qualified Bidders only.
4. Language of Proposal: Qualification Documents can be submitted in Azerbaijani or English. All other documents both in relation to RFP, and the Contract when placed, shall be in Azerbaijani and English. The proposal prepared by the Bidder, as well as all documents concerning the RFP shall be submitted in English with a translation of the same in Azerbaijani. If the conflict arises between the documents, the English language for international companies and the Azerbaijani for local companies will be considered superior. Official documents shall be presented in Azerbaijani version in notary verified and apostilled form.
5. The Central Bank of the Republic of Azerbaijan requires that the Bidders and Contractors observe the highest standard of ethics during the procurement and execution of such contracts.
6. The Proposals shall be valid for a period of 90 banking days (Bid Validity Period) after the Bid Closing Date. No bid submitted after Bid Closing Date will be accepted and shall be returned unopen. All bids must be accompanied by a Bid Bond of amount equivalent to 1 (One) percent of the bid price with its expiry date not earlier than the Thirty Days (30 Days) after the Bid Validity Period.
7. The Central Bank of the Republic of Azerbaijan (The Employer) shall not be responsible for any costs or expenses incurred by Bidders in connection with the preparation and/or delivery of bids.
8. All bidders who receive RFPD should return all of them at the end of tender or destroy them if the same is issued in electronic form.
9. All bidders are expected to examine all instructions, forms, terms and specifications of the included in the RFPD. Failure to furnish all information required by the RFPD or submission of a bid not substantially responsive to the RFPD in every respect shall be at the Bidder's risk and may result in the rejection of the bid.
10. The CBA will evaluate and compare the bids until the contract award date considering the Scoring Evaluation and final negotiations. The CBA shall not be held obliged to award the contract to a lowest price bid and to award a contract to any bid. The contract will be awarded to a bidder made most attractive, optimal bid both in terms of price and technical requirements based on scoring table and final negotiations.
11. Bids will be evaluated based on the quantifiable criteria specified in the RFPD and above stated “Selection of the Successful Bidder”. Such criteria shall generally include competency of bidders, suggested time-frame for the completion of construction, functional peculiarities of the works to be described by the bidders in their bid, including, but not limited to the level of satisfaction of the employer requirements, method statement, organization of construction works etc., warranty terms for the works and any other conditions negotiated in final meeting.
12. Prices quoted in Euros will be converted to Azeri Manats for the evaluation purposes at the rate defined by the Central Bank of Azerbaijan as at the date of bid closing.
13. CBA reserve the right to require from the winning bidder to additionally provide proof of its compliance with the Qualification Requirements, failing which will result in disqualification of the bid with the enforcement of the bid bond.
14. Contact Information
The Central Bank of the Republic of Azerbaijan
Address: R. Behbudov str. 90, AZ1014, Baku, The Republic of Azerbaijan
Tel: +994 12 493 11 22
E-mail: construction_tender@cbar.az
Fax: +994 12 493 55 41
Attention: Mr. Surkhay Hasanov
15. Attachments of Tender Announcement
Attachment 1: Form of Application for Participation in RFP
This attachment includes general information of the Bidder and its references. The Bidder shall submit signed and stamped form without any missing information.
Attachment 2: Confidentiality Undertaking
The Bidder shall submit signed and stamped form without any missing information.
APPLICATION FOR PARTICIPATION
IN THE RFP PROCEDURE
| Tender | Detailed Design and Construction Works of the New Headquarters of Central Bank of the Republic of Azerbaijan |
| Location | Baku, Azerbaijan |
| Employer | The Central Bank of the Republic of Azerbaijan |
| Tel | +994 12 493 11 22 |
| Fax | +994 12 493 55 41 |
| construction_tender@cbar.az |
| Company Name | |
| Date Established | |
| Origin Country | |
| Name of Parent Company (if applicable) | |
| VOEN Registration in Azerbaijan (if applicable) | |
| Address | |
| Tel | |
| Fax | |
| Authorized Staff Name, Surname, Position | |
| E-Mail of Authorized Staff for Tender | |
| Tower Reference above 150 m high (only completed tower project which has completion certificate (proof document) and completed as a main contractor without Joint Venture) | |
| Ref Name, Employer, Country, Date |
We “the Company” would like to participate in the tender stated above, which was announced by CBA on 27th of February 2020. And we confirm that the information given in this form is true, complete and accurate. Besides, we declare that we will not make any claims regarding the preliminary evaluation in the light of the information we have specified above.