1. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq aşağıda qeyd olunan tender predmetləri üzrə açıq tender üsulu ilə elektron satınalma keçirir:
Lot 1: Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankında nağd pul və qiymətlilərin daşınması üçün müasir tələblərə cavab verən inkassasiya avtomobillərinin satın alınması;
Lot 2: Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının xəzinə infrastrukturunun fəaliyyətinin təmin edilməsi üçün stolüstü pul emal edən, pul sayan, pul dəstləyən, eləcə də pulun həqiqiliyini yoxlayan (detektor) avadanlıqların satın alınması;
Lot 3: Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının xəzinə saxlancının fəaliyyətinin təmin edilməsi üçün çəngəlağız yükqaldıranın satın alınması.
2. Tender proseduru 17 may 2022-ci il tarixində saat 15:00-da dövlət satınalmalarının vahid internet portalında (https://etender.gov.az/) (bundan sonra – Portal) keçiriləcəkdir.
3. Tenderdə yalnız “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununa uyğun olaraq elektron satınalmalarda iştirakına yol verilən sahibkarlıq subyektləri iştirak edə bilərlər.
4. Maraqlı şəxslər tenderdə iştirak etmək üçün Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2021-ci il 20 dekabr tarixli 396 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Açıq tender və ya kotirovka sorğusu üsulunu tətbiq etməklə elektron satınalma vasitəsilə keçirilən satınalmalarda iştirak haqqının məbləği, ödənilməsi və ondan istifadə Qaydası”na müvafiq olaraq müəyyən edilmiş aşağıdakı məbləğlərdə iştirak haqqlarını Portal vasitəsilə ödəməklə Əsas şərtlər toplusunu əldə edə bilərlər:
Lot 1: 450 (dörd yüz əlli) manat;
Lot 2: 350 (üç yüz əlli) manat;
Lot 3: 100 (yüz) manat.
İştirak haqqı heç bir halda geri qaytarılmır.
5. Tenderdə iştirak etmək üçün iddiaçılar Portal vasitəsilə aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidirlər:
- iddiaçının tam adı, nizamnaməsi, dövlət qeydiyyatı haqqında şəhadətnamə və ya hüquqi şəxslərin dövlət reyestrindən çıxarış, bank rekvizitləri;
- tender təklifini və satınalma müqaviləsini imzalamaq səlahiyyətinə malik olan şəxsin səlahiyyətlərini təsdiq edən sənəd;
- iddiaçının sahibkarlıq subyektlərinin hansı bölgü kateqoriyasına aid olmasına dair məlumat;
- iddiaçının son 1 (bir) ildəki maliyyə vəziyyəti barədə bank arayışı;
- Azərbaycan Respublikasında vergilərə və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərin, habelə son 1 (bir) il ərzində (fəaliyyətini dayandırdığı müddət nəzərə alınmadan) Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsi ilə müəyyən edilmiş vəzifələrin yerinə yetirilməməsi hallarının mövcud olmaması haqqında müvafıq dövlət orqanından arayış;
- Azərbaycan dilində tender təklifi (tender təklifi 01 iyul 2022-ci il tarixinədək qüvvədə olmalıdır);
- tender təklifinin qiymətinin 1 (bir) % məbləğində bank təminatı (tenderin Əsas şərtlər toplusuna əlavə edilən bank qarantiyası formasında);
- iddiaçının ən azı 2 (iki) illik iş təcrübəsini əks etdirən məlumatlar (korporativ müştərilərin adı, ünvanı, əlaqə telefonu);
- satınalma prosedurunun başlanmasından əvvəlki 5 (beş) il ərzində iddiaçının özünün, habelə işlərini idarə edənlərin, qulluqçularının peşəkar fəaliyyətləri, yaxud satınalma müqaviləsinin bağlanması üçün ixtisas göstəricilərini yanlış göstərmələri ilə əlaqədar cinayətə görə məhkum olunmaması, yaxud onların müvafiq peşə fəaliyyətləri ilə məşğul olmasının məhkəmə qaydasında qadağan edilməməsi barədə məlumat;
- iddiaçının müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyətinin dayandırılmaması barədə məlumat.
6. İddiaçılar tender təklifini və tender təklifinin bank təminatını 16 may 2022-ci il saat 18:00-a qədər, digər tələb olunan sənədləri isə ən geci 05 may 2022-ci il saat 15:00-a qədər Portal vasitəsilə təqdim edə bilərlər.
7. Satınalmaya başlanma vaxtı: satınalma müqaviləsi imzalandığı gündən.
8. Malların təqdim edilməsi müddəti:
Lot 1: satınalma müqaviləsi imzalandığı gündən etibarən 270 (iki yüz yetmiş) təqvim günü müddətində;
Lot 2: satınalma müqaviləsi imzalandığı gündən etibarən 120 (yüz iyirmi) təqvim günü müddətində;
Lot 3: satınalma müqaviləsi imzalandığı gündən etibarən 120 (yüz iyirmi) təqvim günü müddətində.
9. Qiymətləndirmə meyarları:
Lot 1: qiymət və texniki amillər (keyfiyyət amili (funksional yararlılıq), zəmanət və zəmanət müddətində texniki qulluq şərtləri, avtomobillərin təqdim edilməsi müddəti).
Lot 2 və Lot 3: qiymət və keyfiyyət amili (funksional yararlılıq).
10. İddiaçılar tərəfindən tenderlə bağlı bütün sorğular və onlara dair izahatlar yalnız Portal vasitəsilə verilir.
Tender prosedurunun hər bir iştirakçısı onun təklifinin açılmasını və qiymətləndirilməsini Portal vasitəsilə müşahidə edə bilər.

1. Pursuant to the Law of the Republic of Azerbaijan “On Public Procurement”, the Central Bank of the Republic of Azerbaijan is holding an open e-procurement on the following lots:
Lot 1: Purchase of cash-in-transit vehicles meeting modern requirements for transportation of cash and valuables in the Central Bank of the Republic of Azerbaijan;
Lot 2: Purchase of desktop cash processing, money counting, money collecting, as well as money authentication (detector) machines to ensure the operation of the treasury infrastructure of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan;
Lot 3: Purchase of a forklift hoist to ensure the operation of the treasury of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan.
2. The bid will be held at 15.00, on 17 May 2022 over the single Internet portal for public procurements (https://etender.gov.az/) (hereinafter – Portal).
3. Only business entities that are allowed to participate in e-procurement in accordance with the Law of the Republic of Azerbaijan “On Public Procurement” may participate in the tender.
4. Interested persons may get the Request for Proposals by paying the following participation fees through the Portal in accordance with the "Rules for amount, payment and use of participation fee in e-procurement using the method of open tender or quotation request" approved by the Decision No. 396 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 20 December 2021:
Lot 1: AZN 450 (four hundred and fifty);
Lot 2: AZN 350 (three hundred and fifty);
Lot 3: AZN 100 (hundred).
The participation fee is non-refundable.
5. Tenderdə iştirak etmək üçün iddiaçılar Portal vasitəsilə aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidirlər: Bidders should submit the following documents via the Portal to be eligible:
- bidder’s full name, Charter, state registration certificate or an excerpt from the public register of legal entities, bank requisites;
- document confirming authorities of persons empowered to sign the bid and procurement agreement;
- information on the bidder’s category of division of business entities;
- bank statement on the financial condition of the bidder for the last 1 (one) year;
- reference from the relevant public authority on absence of any overdue obligations and other compulsory payments in the Republic of Azerbaijan, as well as failure to comply with the Tax Code of the Republic of Azerbaijan for the last 1 (one) year (excluding the suspension period);
- the bid in Azerbaijani (to be valid through 01 July 2022);
- bank guarantee in the amount of 1 (one) percent of the bid (as per the RFP);
- information reflecting the bidder's at least 2 (two) years of work experience (name, address, contact phone number of corporate clients);
- information that the bidders, their managers and employees have not been convicted of a criminal offense or have not been barred from engaging in relevant professional activities during the 5 years prior to the start of the procurement procedure due to their professional activities or misrepresentation of qualification data for the procurement agreement;
- information that the bidders were not declared bankrupt, their property was not seized, there was no collateral for payment, and their commercial activity was not suspended by a court decision.
6. Bidders may deliver bids and bank guarantee by 18.00, 16 May 2022 at the latest and other required documents by 15.00, 05 May 2022 at the latest, via the Portal.
7. Commencement date: from the date of the signing the procurement agreement;
8. Term of delivery of goods:
Lot 1: within 270 (two hundred and seventy) calendar days from the date of signing the procurement agreement;
Lot 2: within 120 (one hundred and twenty) calendar days from the date of signing the procurement agreement;
Lot 3: within 120 (one hundred and twenty) calendar days from the date of signing the procurement agreement.
9. Evaluation criteria:
Lot 1: price and techical factors (quality factor (functional suitability), warranty and maintenance conditions during the warranty period, the period of delivery of vehicles).