20.04.2026-cı il, Bakı: “Sığorta fəaliyyəti haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununun 107.1.1-ci maddəsinə müvafiq olaraq könüllü müraciət əsasında Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının İdarə Heyətinin 17 aprel 2026-cı il tarixli qərarı ilə “AtaSığorta” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinə (Cəmiyyət) sığorta fəaliyyətinə verilmiş 10 noyabr 2009-cu il tarixli, 000300 nömrəli lisenziya ləğv edilib.
Cəmiyyətin lisenziyasının ləğvi sığorta sektorunun maliyyə dayanıqlılığı və sabitliyinə heç bir təhdid yaratmır.
Ləğvetmə prosesi Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyi çərçivəsində Mərkəzi Bank tərəfindən nəzarətdə saxlanılacaqdır.

20 April 2026, Baku – In accordance with Article 107.1.1 of the Law of the Republic of Azerbaijan “On Insurance Activities”, License No. 000300, issued on November 10, 2009, to “AtaSıgorta” Open Joint Stock Company (the Company) for insurance activities, was revoked by the decision of the Management Board of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan dated April 17, 2026, based on the Company’s voluntary application.
The revocation of the Company's license does not pose any threat to the financial sustainability and stability of the insurance sector.
The liquidation process will be monitored by the Central Bank within the framework of the legislation of the Republic of Azerbaijan.