17 iyul 2026-cı il, Bakı: Mərkəzi Bank tərəfindən vətəndaşlara göstərilən xidmət keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətində təşəbbüslər davam etdirilir.
Belə ki, 20.07.2026-cı il tarixindən 2 saylı Gəncə regional "ASAN xidmət" mərkəzində də (Ünvan: Gəncə şəhəri, Nizami Gəncəvi prospekti 784) Mərkəzi Bank tərəfindən vətəndaşların qəbulu həyata keçiriləcəkdir. Bu yanaşma qəbul prosesində vaxt itkisinin azaldılması və vətəndaş məmnunluğunun artırılmasına xidmət edir.
Qeyd edək ki, cari ilin fevral ayından etibarən Mərkəzi Bank tərəfindən vətəndaşların qəbulu ASAN-2 (Ünvan: Bakı şəhəri, 8 Noyabr prospekti, 23) və ASAN-5 (Ünvan: Bakı şəhəri, Heydər Əliyev prospekti, 115) xidmət mərkəzlərində həyata keçirilir.
Bakı şəhəri ilə yanaşı, regionlarda da vətəndaş qəbulu üzrə imkanlar genişləndirilib. Bu məqsədlə Naxçıvan Muxtar Respublikasında yerləşən “ASAN xidmət” mərkəzində (Ünvan: Naxçıvan şəhəri, Seyid Cəfər Pişəvəri, 7), Sumqayıt şəhərində yerləşən 2 saylı “ASAN xidmət” mərkəzində (Ünvan: Sumqayıt şəhəri, Bulvar küçəsi, 66), Yevlax şəhəri, H.Əliyev prospekti 82 ünvanında, Biləsuvar şəhəri, H.Əliyev küçəsi 2B ünvanında yerləşən Mərkəzi Bankın ərazi idarələrində vətəndaş qəbulu otağının fəaliyyəti təmin olunub. Eyni zamanda Mərkəzi Bank tərəfindən il ərzində respublikanın müxtəlif rayon və şəhərlərində səyyar qəbullar təşkil olunur.
Vətəndaş qəbulu ilə bağlı əlavə məlumat üçün Mərkəzi Bankın “966” Çağrı Mərkəzinə müraciət etmək mümkündür.

17 July 2026, Baku: Initiatives are underway to enhance the quality of services rendered to citizens by the Central Bank.
Starting on July 20, 2026, the Central Bank will also accept citizens at the Ganja Regional ASAN Service Center No. 2 (Address: 784 Nizami Ganjavi Avenue, Ganja City). This approach is intended to reduce the time it takes for reception process and increase citizen satisfaction.
Note that, since February of this year, the Central Bank has been accepting citizens at the ASAN No. 2 (Address: 23, 8 November Avenue, Baku) and ASAN No. 5 (115 Heydar Aliyev Avenue, Baku) service centers.
In addition to Baku, opportunities for citizens to receive services have been expanded in the regions. Citizen reception rooms have been provided at the following locations: ASAN Service Center in Nakhchivan (Address: 7 Seyid Jafar Pishavari, Nakchchivan city); ASAN Service Center No. 2 in Sumgayit (Address: 66 Bulvar Street, Sumgayit city); the territorial offices of the Central Bank in Yevlakh (Address: 82 H. Aliyev Avenue) and Bilasuvar (Address: 2B H. Aliyev Street). The Central Bank also organizes mobile receptions throughout the year in various regions and cities of the Republic.
For additional information regarding citizen reception, please contact the Central Bank's "966" Call Center.